Füsioteraapia vastuvõtule võib tulla erinevate skeletilihassüsteemi kaebustega (valu, liigeskangus või -jäikus, lihasnõrkus või -valu), mis takistavad igapäevaelu toimingute sooritamist või spordiga tegelemist. Samuti on oodatud vastuvõtule kliendid, kes soovivad konsulteerida uue spordialaga alustamist, et vältida võimalike ülekoormussündroomide teket. 

Esimesel vastuvõtul võetakse anamnees, sooritatakse kliinilised testid välja selgitamaks kaebuse põhjust ja võimalikku tekkemehhanismi. Kui antud kaebuse kohta on läbi viidud uuringuid (MRT; ultraheliuuring, kompuutertomograafia), siis palume antud dokumendid võimalusel vastuvõtule kaasa võtta. 

Peale anamneesi viiakse läbi füsioterapeutiline sekkumine, mis võib sisaldada terapeutilisi harjutusi, manuaalseid võtteid (massaaživõtted, liigesmobilisatsioonid, venitused) ja aparatuurset ravi (elektriravi) (TENS),  kinesioteipimine. Ravivõtete osakaal sõltub kliendi seisundist. 

Olulisel kohal on kliendi nõustamine iseseisva ravi osas, millega saab vähendada antud probleemi taasteket või süvenemist (nt iseseisvalt sooritatavad terapeutilised harjutused, ergonoomika, treeningkava korrektsioon).